czystość szczotki techniczne

Konfigurator szczotek technicznych

cpq
pim
INT
  • Digitalizacja procesu sprzedaży i produkcji
  • Kilka typów produktów i 15 rodzajów szczotek
  • Wizualizacja 10.000 elementów składowych
Projekt dla Czystość Szczotki Techniczne
Projekt:
Konfigurator szczotek technicznych
Technologie:
Java, Tomcat, Spring, ZK, Jasper, MySQL, Three.js
Zespół:
3 osoby
Współpraca:
4 miesiące

"System EXSO usprawnił proces budowania ofert dla klientów. Dzięki aplikacji tworzone są dokładne kalkulacje kosztowe, a także generowane rozbudowane wydruki i wizualizacje 3D produktów. Dalszy jej rozwój pozwolił na zintegrowanie ofertowanie z produkcją, co usprawniło i uporządkowało pracę tego działu."

Krzysztof Mroskowiak
Właściciel
o projekcie

Zbudowaliśmy kompletny system wspierający sprzedaż i produkcję szczotek technicznych

Firma Czystość-Szczotki Techniczne zajmuje się od 1998 roku produkcją i regeneracją szczotek technicznych. W ofercie firmy można znaleźć m.in. szczotki talerzowe, listwowe, walcowe czy rotacyjne.

Celem naszego projektu było opracowanie i wdrożenie systemu, który umożliwi szybką i kompleksową obsługę sprzedaży: od zarejestrowania potencjalnego klienta, przez wycenę prac i wysłanie oferty z graficznie zaprezentowaną szczotką, wygenerowanie rysunku technicznego na potrzeby produkcji, po śledzenie realizacji zamówienia i łatwe wystawienie faktury, dzięki integracji z istniejącym już systemem księgowym.

Wdrożony w firmie Czystość-Szczotki Techniczne system zawiera moduły, które ułatwiają obsługę klienta i pozwalają na kompleksowe rejestrowanie każdego zdarzenia - od momentu stworzenia indywidualnej oferty po wysyłkę gotowego produktu.

700

godzin pracy

3

rodzaje produktów

10.000

elementów składowych szczotki

15

typów szczotek

Proces

Nawet relatywnie proste projekty, wymagają systemowego podejścia do ich realizacji

krok 1
Warsztaty analityczne

Staramy się jak najlepiej zrozumieć kluczowe potrzeby i dzielimy się naszym doświadczeniem.

krok 3
Prototyp

Możliwie szybko uruchamiamy system testowy, by zebrać feedback i przeszkolić użytkowników.

krok 2
Wdrożenie

Konfigurujemy rozwiązanie, rozbudowujemy o dedykowane funkcjonalności i zasilamy je danymi.

krok 4
Integracja

Budujemy interfejsy z innymi systemami i zapewniamy ciągłość działania naszego rozwiązania.

wyzwaniA

Precyzyjna wizualizacja obiektów 3D i integracja z zaawansowanymi maszynami CNC

Największym wyzwaniem w tym projekcie było generowanie wizualizacji 3D dla różnych typów szczotek, w zależności od zadanych parametrów. Ilość kombinacji danych wejściowych, wpływająca na układ przestrzenny produktu, mocno skomplikowała generowanie obiektu, który powinien dać się zaprezentować w czasie kilku sekund.

Dodatkowym zagadnieniem technicznym było generowanie precyzyjnych rzutów technicznych wraz z wymiarowaniem. Rzuty te stanowią element wydruku oferty dla klienta i podstawę dokumentacji technicznej na potrzeby produkcji.

Kolejne wyzwanie stanowiła integracja z maszynami typu CNC, polegająca na dostarczeniu do nich pliku wsadowego, zawierającego schemat pozycji otworów do wykonania w formacie DXF. W tym celu należało zaimplementować mechanizm mapowania obiektu 3D na rozrys 2D otworów.

Generowanie wizualizacji 3D produktu szczotki zawierającego do 10 tysięcy włókien włosia wraz z rozrysem w formacie DXF zajmuje obecnie tylko kilka sekund i jest obsługiwana w trybie online w przeglądarce internetowej.
technologia

Digitalizacja procesów sprzedaży i produkcji

Rozwiązanie zostało zbudowane w oparciu o platformę EXSO+, rozszerzoną o niezbędne mechanizmy związane z zarządzaniem ofertami i produkcją. Do generowania obiektów 3D wykorzystana została biblioteka Three.js.

Moduły platformy EXSO+ wykorzystane w projekcie:

EXSO-CORE
EXSO-BPO
EXSO-COM
EXSO-SAL

Technologie wykorzystane w projekcie:

rozwiązania

Specyfikacja techniczna produktów złożonych na potrzeby automatyzacji produkcji

Konfigurator szczotek technicznych jest narzędziem, które pozwala na wprowadzenie wielu ich parametrów, takich jak długość, szerokość, kształt, rodzaj, średnica, zagęszczenie, rozmieszczenie, czy twardość włosia, a następnie wycenienie gotowego produktu.

Program kontroluje zgodność projektu szczotki z rzeczywistą możliwością jej wyprodukowania. Gdy wszystkie parametry zostaną właściwie uzupełnione, tworzy model 3D prezentujący szczotkę, a także rysunek techniczny w postaci pliku formatu DXF z rozmieszczeniem otworów na szczotce, który wykorzystywany jest w procesie produkcji do ich nawiercania.

Konfigurator zautomatyzował proces sprzedaży do tego stopnia, że w chwili potwierdzenia przez klienta oferty, wystarczy wgrać wygenerowany przez konfigurator plik do maszyny i rozpocząć produkcję przedmiotu zamówienia.
benefity
Zamknij
Szybsza sprzedaż

Zwiększenie skuteczności sprzedaży dzięki przyspieszeniu procesu tworzenia ofert.

Nadzór nad realizacją zamówień

Automatyzacja procesu obsługi zamówień i możliwość śledzenie statusu ich realizacji.

Lepsza jakość ofertowania

Dzięki wizualizacji 3D, przygotowywane oferty są precyzyjne i atrakcyjne wizualnie.

Integracja z systemem F-K

Wsparcie generowania faktur dzięki integracji z wdrożonym uprzednio systemem księgowym.