DOKĄD ZMIERZAMY?

Samozarządzająca się organizacja szczęśliwych ludzi

Inspirowani najnowszymi trendami w obszarze rozwoju technologii i budowania kultury organizacyjnej, pragniemy być zespołem, który sam sobą zarządza i sukcesywnie podnosi swoje kompetencje, by tworzyć innowacyjne produkty, usługi i nowe biznesy.

Praktykujemy agile

Stawiamy na zwinność i elastyczność w działaniu, by maksymalizować wartość dostarczanych rozwiązań i optymalnie wykorzystywać naszą energię.

Tworzymy z pasją

Budujemy organizację skupiającą doświadczonych profesjonalistów i ambitnych adeptów technologii, których łączy pasja tworzenia wysokiej klasy rozwiązań IT.

Podnosimy poprzeczkę

Żywimy przekonanie, że wysokiej jakości produkty i usługi najlepiej świadczą o tym, kim jesteśmy i dzięki temu są warte oczekiwania i swej ceny.

Zatrudniamy ambitnych

Wierzymy, że determinacja w dążeniu do celu i przekonanie, że ograniczenia są tylko w naszych głowach, to kluczowe czynniki sukcesu i gwarancja szczęśliwego życia.

Cytat

Tworzenie rozwiązań dedykowanych jest zawsze wyprawą zespołową. Współpraca – gwarancją sukcesu.

Uczestnicząc aktywnie w projektach naszych klientów, dzięki doświadczeniu i wiedzy, możemy być przewodnikami w drodze do wspólnego celu. Technologie, których używamy, są naszym "wyposażeniem" - sprzętem, dzięki któremu możliwe jest pokonywanie przeszkód i przemierzanie kolejnych etapów podróży.

Stanowią więc istotny element, który należy uwzględnić już na etapie planowania każdego biznesowego przedsięwzięcia. Kluczowy do sukcesu jest jednak zespół, który tworzymy razem z naszymi klientami, a w nim: komunikacja i współpraca. To te dwa elementy pozwalają zrozumieć potrzeby i osiągnąć cel wspólnej wyprawy.

Karol Kopacz Architekt Oprogramowania w EXSO
nasza historia

Za nami 15 lat wspólnej podróży, przed nami - kolejne wyprawy w nieznane

2009
Zespół EXSO
Powstanie firmy EXSO

Jako zespół programistów, przyjaciół pracujących wspólnie dla dużej firmy produkcyjnej, postanawiamy - mając poparcie ówczesnego pracodawcy - dzielić się swoimi kompetencjami również z innymi klientami.

2010
Pierwszy klient: Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych
Pierwszy klient

Na zlecenie Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych tworzymy aplikację działającą w ramach ogólnoświatowego systemu EMDIS, która pomaga w doborze pacjentów dawców szpiku kości.

2011
Innowacyjny produkt
Innowacyjny produkt

Współtworzymy "wyprzedzający czasy" portal cyfrowamuza.pl oferujący muzykę online w postaci plików MP3 potwierdzając, że potrafimy dostarczyć skomplikowane i innowacyjne rozwiązania systemowe.

2012
Pierwsze moduły platformy EXSO+
Pierwsze moduły platformy EXSO+

Wierząc w ideę systemów budowanych z gotowych komponentów, rozpoczynamy prace nad autorską platformą oprogramowania, tworząc jej pierwsze moduły bazowe, zapewniające zarządzanie użytkownikami, uprawnieniami, wydrukami i plikami.

2013
Współpraca zagraniczna
Współpraca zagraniczna

Pozyskujemy pierwszego klienta zagranicznego (Progeny, USA), a także podejmujemy współpracę z QuestCM, w ramach której dzielimy się doświadczeniem dot. systemów IT wspierających procesy produkcyjne (KrommissBis, HeKaPlast, Hutchinson).

2014
Partnerstwo strategiczne z ARAJ Realizacje
Partnerstwo strategiczne

Rozpoczynamy stałą współpracę z ARAJ Realizacje, zapewniają rozwiązania IT niezbędne do działania spółki. Wykorzystując komponenty platformy EXSO+, rozwijamy centralny system zarządzania realizacjami projektów-obiektów dla przemysłu rolno-spożywczego.

2016
Konfigurator EXSO
Konfigurator EXSO

Rozpoczynamy prace nad opracowaniem "programem doborowym" produktów dla VBW Engineering, tworząc innowacyjne w świecie konfiguratorów rozwiązanie, wykorzystujące mechanizmy obliczeń inżynierskich.

2017
Projekt dla Unia Machines
Skalowanie działalności

Pozyskujemy kolejnych klientów w Polsce i za granicą. Wdrażamy platformę EXSO+ w międzynarodowej grupie UNIA MACHINES, wspierając tworzenie rozwiązań w obszarze sprzedaży, planowania, zakupów, produkcji, magazynowania i integracji z systemem SAP.

2020
Własne produkty

Sukcesywnie rozwijamy kolejne moduły platformy EXSO+, a także tworzymy kolejne innowacyjne produkty w obszarze konfiguracji i sprzedaży produktów złożonych - system chmurowy CONIGURAT.IO i konfigurowalne kioski interaktywne.

Nasze wyprawy

Przygoda trwa!

KIM JESTEŚMY?

Z potrzeby eksplorowania świata i technologii

Nasza firma powstała na przecięciu pasji do technologii i potrzeby eksplorowania otaczającego nas świata. Jesteśmy zespołem, którego członków łączy nie tylko praca, ale wspólna przygoda - w biurze i poza nim.

Działamy nieprzerwanie od początku 2009 roku, świadcząc specjalistyczne usługi inżynierskie z zakresu projektowania, informatyki i automatyki. Wierzymy, że technologia może mieć "ludzką twarz", a wspólna podróż w nieznane to świetna okazja do rozwoju i zmieniania świata na lepszy!

CO NAS wyróżnia?

Współpraca oparta o solidne fundamenty

Duch zespołowości

Napędza nas energia wspólnego działania i chęć pokonywania pojawiających się na naszej drodze przeszkód. Każdy z nas pełni wiele ról, które dopasowujemy do potrzeb, realiów projektowych czy... prognozy pogody i trasy naszej wędrówki.

Radość tworzenia

Przepis na udaną ekspedycję to odpowiednia proporcja nowych wrażeń, radości i... spokoju, który jest konsekwencją odpowiedniego zaplanowania, przygotowania i zabezpieczenia logistycznego kolejnych etapów podróży.

Głębokie zaufanie

Wyprawa w nieznane wymaga wzajemnego zaufania, płynącego z troski i szacunku dla wszystkich uczestników misji. Jego efektem są efektywna współpraca i synergia zespołowa, które buduję zaangażowanie i wewnętrzną motywację do działania.

Wspólna odpowiedzialność

Bierzemy odpowiedzialność za podejmowane działania, dzieląc się nią w całym zespole, "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Dlatego realizując nawet najmniejszy projekt, wszyscy dbamy o jego powodzenie i wspieramy siebie nawzajem.

Nieustanny rozwój

Prawdziwe relacje budują wspólne doświadczenia i możliwość uczenia się od siebie nawzajem. Dlatego podejmujemy się realizacji różnorodnych projektów, a najlepsze pomysły przekształcamy w innowacyjne produkty.

Poczucie bezpieczeństwa

Zapewniamy bezpieczeństwo naszym klientom i każdemu członkowi naszego zespołu. Jego fundamentami są profesjonalizm i efektywność działania, wypływające z kompetencji, które wspólnie rozwijamy.

Zespół EXSO
40
krajów, w których wykorzystywane są nasze systemy
Zespół EXSO
Zespół EXSO
Zespół EXSO
Uwielbiamy wyprawy górskie
i żeglarskie
Zespół EXSO
Zespół EXSO
Wspieramy klientów w Polsce
i za granicą
Zespół EXSO
+15
lat podróży biznesowej
z zaufanymi partnerami
Zespół EXSO
Zespół EXSO
Planujemy razem zdobyć Kazbek (5047 m n.p.m.)
Zespół EXSO
Współpracujemy
z renomowanymi uczelniami
Zespół EXSO
Zespół EXSO
40
krajów, w których wykorzystywane są nasze systemy
Zespół EXSO
Zespół EXSO
Zespół EXSO
Uwielbiamy wyprawy górskie
i żeglarskie
Zespół EXSO
Zespół EXSO
Wspieramy klientów w Polsce
i za granicą
Zespół EXSO
+15
lat podróży biznesowej
z zaufanymi partnerami
Zespół EXSO
Zespół EXSO
Planujemy razem zdobyć Kazbek (5047 m n.p.m.)
Zespół EXSO
Współpracujemy
z renomowanymi uczelniami
Zespół EXSO