configurat.io

Autorski system klasy CPQ

CPQ
PIM
B2c
  • Innowacyjna usługa oferowana w modelu SaaS
  • Automatyzacja ofertowania i zwiększenie sprzedaży
  • Wizualizacja cech złożonych produktów
Projekt:
Autorski system klasy CPQ
Technologie:
Java, Tomcat, Spring, ZK, Jasper, MySQL, Three.js
Zespół:
1-4 osób
Rozwój:
Od 2 lat

“Praca nad własnym produktem to zwieńczenie lat współpracy z klientami i możliwości zrozumienia ich problemów. Postawiliśmy na stworzenie autorskiego systemu klasy Configure, Price & Quote, bo widzimy w tym obszarze duże możliwości wsparcia naszych klientów i zbudowania rozwiązania, którego jeszcze nikt nie stworzył.”

Marcin Kuczyński
CEO EXSO
o projekcie

Pozwól klientom konfigurować Twoje produkty online i zwiększ sprzedaż dzięki automatyzacji ofertowania

Konfiguracja - czyli umożliwienie doboru, zestawiania i wyceniania indywidualizowanych dóbr i usług - na stałe weszły do biznesowej rzeczywistości. Branża produkcyjna, maszynowa, czy rolnicza to tylko najbardziej popularne przykłady miejsc, w których konfigurowanie produktów jest jednym z kluczowych procesów tworzenia wartości na linii klient - dostawca.

CONFIGURAT.IO to nasze autorskie rozwiązanie dostępne w chmurze, które pozwala na konfigurowanie złożonych produktów i usług tak, by to klienci mogli decydować o szczegółach zamówienia, przeglądać dostępne opcje i wspierać dział sprzedaży w dostarczeniu rozwiązania "szytego na miarę" ich potrzeb.

Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem, w którym przedstawiamy korzyści i wyzwania związane z wdrażaniem rozwiązań technologicznych wspierających konfigurację.

Jak konfigurować produkty złożone?

Zapoznaj się z przewodnikiem, w którym przedstawiamy korzyści i wyzwania związane z wdrażaniem rozwiązań technologicznych wspierających konfigurację złożonych produktów i usług.

Proces

Przyrostowy proces, rozwój produktu w oparciu o krótkie iteracje i zbieranie feedbacku użytkowników końcowych

krok 1
Planowanie iteracji

Budujemy backlog pomysłów, a następnie porządkujemy je według priorytetów odzwierciedlających ich wartość biznesową.

krok 3
Przyrost

Rozwijamy kolejne funkcjonalności systemu tak, by jak najszybciej dostarczyć je naszym użytkownikom.

krok 2
Testowanie z użytkownikami

Zbieramy feedback i pomysły na udoskonalenie zaproponowanych rozwiązań pracując "ramię w ramię" z użytkownikami systemu.

krok 4
Pomysły i wnioski

Szeregujemy pomysły i wyciągamy wnioski z przeprowadzonych działań tak, by kolejna iteracja przyniosła jeszcze więcej wartości biznesowej nam i naszym klientom.

case study

Konfiguracja produktów złożonych w branży jachtowej

Jachty i łodzie motorowe to bardzo dynamicznie rozwijająca się branża produktów i usług. Coraz więcej osób traktuje posiadanie jachtu jako możliwość realizacji pasji, aktywnego wypoczynku, inwestycji czy pokazania swojego statusu materialnego. Polskie firmy są liderami w produkcji jachtów turystycznych, oferując m.in. możliwość wyboru spośród wielu modeli, konfiguracji ożaglowania, jednostek napędowych i wyposażenia. Z uwagi mnogość dostępnych opcji, skuteczne zarządzanie konfiguracją jachtu pozwala podnieść satysfakcję klientów i wesprzeć proces produkcji jednostek.

W dzisiejszych czasach możliwość personalizacji produktów to naturalne wymaganie wielu klientów zainteresowanych nabyciem unikalnego i dopasowanego do ich potrzeb produktu. Nie dotyczy to tylko klientów indywidualnych, ale także całej gałęzi usług biznesowych, Dlatego CONFIGURAT.IO pozwala konfigurować zarówno proste produkty powszechnego użytku (np. obrania czy meble), jak i bardzo złożone produkty przemysłowe (np. konstrukcje stalowe i maszyny rolnicze).

Co można konfigurować? - praktycznie... wszystko. Klienci zainteresowani wdrożeniem CONFIGURAT.IO oferują m.in. maszyny rolnicze, meble, jachty, przyczepy, kampery, urządzenia dźwigowe czy... gitary i wyroby cukiernicze!
technologia

Sprawdzona i niezawodna technologia

Nie będzie pewnie wielkim zaskoczeniem, ze pracując nad naszym autorskim produktem, wykorzystaliśmy lata doświadczeń w budowaniu platformy EXSO+ i możliwości jej komponentów. To dla nas doskonały poligon doświadczalny, na którym możemy testować nowe rozwiązania, które sprawdzają się zarówno w systemie CONFIGURAT.IO, jak i budowanych przez nasz zespół systemach dedykowanych.

Moduły wykorzystane w projekcie:

EXSO-COM
EXSO-BPO
EXSO-SAL

Technologie wykorzystane w projekcie:

rozwiązania

W służbie klientów... naszych klientów

Każdy klient jest inny i poszukuje indywidualnych rozwiązań. Dzięki udostępnieniu możliwości konfigurowania oferowanych produktów i usług, użytkownicy systemu CONFIGURAT.IO mogą spełniać potrzeby i pomysły klientów zainteresowanych ich ofertą.

Nawet proste produkty mogą mieć wiele konfiguracji. Dlatego pomagamy naszym klientom stworzyć możliwość konfigurowania produktu w oparciu o wiele opcji, cech i parametrów, by... ich klienci mogli podejmować szybkie i właściwe decyzje zakupowe.

Czy wiesz, że... kupując tort weselny, urodzinowy czy komunijny, masz do wyboru ponad 150 opcji związanych z kształtem, smakiem, ilością pięter, zdobieniami i dodatkami?
benefity
Wzrost sprzedaży

Klienci odnotowują ponad 20% wzrostu sprzedaży po wdrożeniu konfiguratora.

Wyeliminowanie błędów

Firmy korzystające z CONFIGURAT.IO znacząco ograniczają koszty wynikające z pomyłek.

Zawsze aktualne dane

Zarządzanie bazą produktów i cen w jednym systemie gwarantuje poprawność składanych zamówień.

Szybsze ofertowanie

Doświadczenia użytkowników wskazują, że czas przygotowania ofert skraca się o co najmniej połowę.

Profesjonalna oferta

Odbiorcy wysoko oceniają precyzję i szczegółowość ofert oraz wizualną prezentację produktów.

Wizualizacja 2D/3D

Demonstracja cech i możliwości kastomizacji produktów złożonych dzięki dwu- i trójwymiarowej wizualizacji.