configurat.io

Sprzedajesz konfigurowalne produkty?

CPQ
PIM
B2c
  • Pozwól klientom konfigurować Twoje produkty online
  • Podnieś sprzedaż dzięki automatyzacji ofertowania
  • Zademonstruj cechy złożonych produktów
Indywidualizacja

Każdy klient jest inny i poszukuje indywidualnych rozwiązań. Spełnij potrzeby i pomysły klientów zainteresowanych Twoimi produktami.

Złożoność

Nawet proste produkty mogą mieć wiele konfiguracji. Daj klientom możliwość konfigurowania produktu w oparciu o wiele opcji, cech i parametrów.

Wizualizacja

Jeden obraz jest wart więcej niż 1000 słów. Pokaż cechy swojego produktu dzięki dwu- i trójwymiarowej wizualizacji.

o projekcie

Czym jest CONFIGURAT.IO?

CONFIGURAT.IO to nasze autorskie rozwiązanie dostępne w chmurze, które pozwala na konfigurowanie złożonych produktów i usług tak, by to klienci mogli decydować o szczegółach zamówienia, przeglądać dostępne opcje i wspierać dział sprzedaży w dostarczeniu rozwiązania "szytego na miarę" ich potrzeb.

Konfiguracja - czyli umożliwienie doboru, zestawiania i wyceniania indywidualizowanych dóbr i usług - na stałe weszły do biznesowej rzeczywistości. Branża produkcyjna, maszynowa, czy rolnicza to tylko najbardziej popularne przykłady miejsc, w których konfigurowanie produktów jest jednym z kluczowych procesów tworzenia wartości na linii klient - dostawca.

Konfiguratory produktów, czyli programy umożliwiające dobór, zestawianie i wycenianie personalizowanych dóbr i usług na stałe weszły do naszej rzeczywistości. Rozwijamy je i wdrażamy u naszych Klientów od lat, wielokrotnie dziwiąc się, jak wiele branż dostrzega w nich szansę dla siebie. Gdy naszym rozwiązaniem zainteresowała się pracownia tortów, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że konfiguratory wkrótce mogą stać się standardem nawet w małych przedsiębiorstwach.

Jak konfigurować produkty złożone?

Zapoznaj się z przewodnikiem, w którym przedstawiamy korzyści i wyzwania związane z wdrażaniem rozwiązań technologicznych wspierających konfigurację złożonych produktów i usług.

configurat.io w praktyce

Demo konfiguratora

Pracując dla jednego z naszych klientów, opracowaliśmy konfigurator, który pozwala na samodzielne zdefiniowanie dowolnego mebla, w oparciu o wprowadzone do systemu komponenty i parametry. Użytkownik może samodzielnie zmienić m.in. wielkość regału, ilość segmentów, ich kolor oraz rodzaj wypełnienia (np. półka, szuflada, itp.), a wykorzystanie modeli 3D pozwala mu dokładnie obejrzeć mebel, który go interesuje. Finalnie generowana jest specyfikacja zamówienia w postaci plików PDF, które wykorzystywane są podczas produkcji.

Zobacz DEMO konfiguratora na stronie www firmy MEBLE OLEJNIKOWSKI.

zastosowania branżowe

W służbie klientów... naszych klientów

Każdy klient jest inny i poszukuje indywidualnych rozwiązań. Dzięki udostępnieniu możliwości konfigurowania oferowanych produktów i usług, użytkownicy systemu CONFIGURAT.IO mogą spełniać potrzeby i pomysły klientów zainteresowanych ich ofertą.

Nawet proste produkty mogą mieć wiele konfiguracji. Dlatego pomagamy naszym klientom stworzyć możliwość konfigurowania produktu w oparciu o wiele opcji, cech i parametrów, by... ich klienci mogli podejmować szybkie i właściwe decyzje zakupowe.

Zobacz, w jak wielu branżach można zastosować nasze rozwiązanie:

Kampery i przyczepy kempingowe
Jachty
Meble
Ubrania
Instrumenty muzyczne
Konstrukcje
Biżuteria
Rowery
Wyroby cukiernicze
...i wiele, wiele więcej!
Czy wiesz, że... kupując tort weselny, urodzinowy czy komunijny, masz do wyboru ponad 150 opcji związanych z kształtem, smakiem, ilością pięter, zdobieniami i dodatkami?
case study

Konfiguracja produktów złożonych w branży jachtowej

Jachty i łodzie motorowe to bardzo dynamicznie rozwijająca się branża produktów i usług. Coraz więcej osób traktuje posiadanie jachtu jako możliwość realizacji pasji, aktywnego wypoczynku, inwestycji czy pokazania swojego statusu materialnego. Polskie firmy są liderami w produkcji jachtów turystycznych, oferując m.in. możliwość wyboru spośród wielu modeli, konfiguracji ożaglowania, jednostek napędowych i wyposażenia. Z uwagi mnogość dostępnych opcji, skuteczne zarządzanie konfiguracją jachtu pozwala podnieść satysfakcję klientów i wesprzeć proces produkcji jednostek.

W dzisiejszych czasach możliwość personalizacji produktów to naturalne wymaganie wielu klientów zainteresowanych nabyciem unikalnego i dopasowanego do ich potrzeb produktu. Nie dotyczy to tylko klientów indywidualnych, ale także całej gałęzi usług biznesowych, dlatego CONFIGURAT.IO pozwala konfigurować zarówno proste produkty powszechnego użytku (np. obrania czy meble), jak i bardzo złożone produkty przemysłowe (np. konstrukcje stalowe i maszyny rolnicze).

Co można konfigurować? - praktycznie... wszystko. Klienci zainteresowani wdrożeniem CONFIGURAT.IO oferują m.in. maszyny rolnicze, meble, jachty, przyczepy, kampery, urządzenia dźwigowe czy... gitary i wyroby cukiernicze!
wdrożenie configurat.io

Budujemy rozwiązanie w oparciu o gotowe komponenty i zbieranie feedbacku użytkowników końcowych

krok 1
Warsztaty analityczne

Analizujemy kluczowe potrzeby klienta i możliwości wykorzystania potencjału konfiguratora produktów.

krok 3
Konfiguracja

Możliwie szybko uruchamiamy i konfigurujemy system testowy, by zasilić go danymi i przeszkolić przyszłych użytkowników.

krok 2
Dopasowanie

Zbieramy feedback i pomysły na udoskonalenie zaproponowanych rozwiązań, pracując "ramię w ramię" z użytkownikami systemu.

krok 4
Integracja

Integrujemy system CONFIGURAT.IO ze strona www i innymi systemami klienta, by zapewnić odpowiedni przepływ informacji.

krok 5
Wdrożenie i uruchomienie

Instalujemy i testujemy finalne rozwiązanie w środowisku klienta i zapewniamy opiekę nad systemem do czasu jego pełnego uruchomienia produkcyjnego.

technologia

Sprawdzona i niezawodna technologia

Pracując nad naszym autorskim produktem, wykorzystaliśmy lata doświadczeń w budowaniu platformy EXSO+ i możliwości jej komponentów. To dla nas doskonały poligon doświadczalny, na którym możemy testować nowe rozwiązania, które sprawdzają się zarówno w systemie CONFIGURAT.IO, jak i budowanych przez nasz zespół systemach dedykowanych.

Moduły wykorzystane w projekcie:

EXSO-COM
EXSO-BPO
EXSO-SAL

Technologie wykorzystane w projekcie:

“Praca nad własnym produktem to zwieńczenie lat współpracy z klientami i możliwości zrozumienia ich problemów. Postawiliśmy na stworzenie autorskiego systemu klasy Configure, Price & Quote, bo widzimy w tym obszarze duże możliwości wsparcia naszych klientów i zbudowania rozwiązania, którego jeszcze nikt nie stworzył.”

Marcin Kuczyński
CEO EXSO
korzyści

Co zyskasz dzięki CONFIGURAT.IO?

Wzrost sprzedaży

Klienci odnotowują ponad 20% wzrostu sprzedaży po wdrożeniu konfiguratora.

Wyeliminowanie błędów

Firmy korzystające z CONFIGURAT.IO znacząco ograniczają koszty wynikające z pomyłek.

Zawsze aktualne dane

Zarządzanie bazą produktów i cen w jednym systemie gwarantuje poprawność składanych zamówień.

Szybsze ofertowanie

Doświadczenia użytkowników wskazują, że czas przygotowania ofert skraca się o co najmniej połowę.

Profesjonalna oferta

Odbiorcy wysoko oceniają precyzję i szczegółowość ofert oraz wizualną prezentację produktów.

Wizualizacja 2D/3D

Demonstracja cech i możliwości kastomizacji produktów złożonych dzięki dwu- i trójwymiarowej wizualizacji.